Google Haritalara Kayıt

Google, Yandex

Haritalar

Akıllı telefonların kullanımı artmasıyla Google haritalarının önemi artmıştır. Artık neredeyse her Google aramasında karşımıza harita çıkmaktadır. Bu haritalar sayesinde müşterileriniz firmanıza lokasyon olarak daha çabuk ulaşmasını sağlayabiliriz. Google haritaları sadece konumuzu göstermez. Burada telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatleriniz gibi birçok bilgiyi paylaşabilirsiniz. Google Haritanızı istediğiniz zaman düzenleme yapabilirsiniz. Bölgesel bir değişilik yapmadığınız süre zarfında tekrardan doğrulama istemez.

Google Harita Kaydını Neden Yaptırmalıyım?

done
Hedef müşterinin araştırılması,
done
İhtiyaç analizi, verilerin analizi ve çözüm önerileri geliştirilmesi,
done
Google'un hizmeti olan harita kaydı ile Google aramalrında ilk sayfaya çıkabilmek için yaptırmalısınız.
done
Müşterileriniz firmanızı daha kolay bulabilmesi için yaptırmalısınız. Akıllı telefonlarda Google haritalarında konumunuzu aratarak bulabilirler.
done
Google haritaları, Google'un gözünde değeriniz arttırır. Bu nedenle de Seo'ya katkısıda vardır.
done
Sitenizi Google haritalarına eklediyseniz, Adwords reklamlarınızda konum işaretleme yapabilme şansı vermektedir.

Google Harita Kaydı İle Nerelerde Çıkarım?

Google'da yapılan sektörel aramalarda
Google harita (Adres) aramalarında
Navigasyon cihazlarında
info
Bilgi:Yukarıdaki kriterlerin gerçekleşmesi google tarafından onaylanması sonucunda olmaktadır. Bize düşen görev açılan haritayı aktif bir şekilde yönetmektir.
?

Google Harita Kaydı Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Ekipişi olarak Google harita kayıt işlemini bünyeminde hemen yapılmaktadır. Google harita başburusu yapanken, gmail hesabı ve firmanızın iletişim bilgileri gerekmektedir. Kayıt başvurusunu doğrulamanın 5 yöntemi bulunmaktadır. Bunlar;
done
Posta Kartıyla Doğrulama

Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google'dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Bazen kod tarafınıza ulaşmadığında Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.

done
Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. Telefonla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

done
E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. E-postayla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

done
Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)

Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır. Bazı işletme kategorilerinin anında doğrulama için uygun olmayabileceğini unutmayın.

done
Toplu Doğrulama (10'dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)

Aynı firmaya ait 10'dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir. Google My Business Konumları ile doğrulama için uygun bir firma olabilirsiniz.